ЌЕ ПОСКАПАТ ЦИГАРИТЕ ВО ЕУ Унијата планира да ја зголеми акцизата на 3,6 евра за кутија цигари

Европската Унија планира да ја зголеми минималната можна акциза за цигарите од 1,8 на 3,6 евра за кутија од 20 парчиња. Според предлогот, поскапуваат и е ...
| | веќе видена | слични

Пред извесно време беше презентиран мултидисциплинирниот проект „Социјален пристап и прифаќање на намалување на штети преку наука и истражување“ спроведен од ...
| | веќе видена | слични

Психолозите од Универзитетот во Мичиген и „Вирџинија Тек“ наведоа пет намирници кои создаваат голема зависност, а резултатите од оваа студија беа објавени во ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија сака да ја зголеми минималната стапка на акциза за тутунските производи, што најмногу би се забележало кај крајните цени на цигарите во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ја решивме мистеријата дали има бугарска делегација во РСМ - има, коментираше Демерџиев за неговото присуство во живо во Скопје. Тој лично изјави дека ...
сите 586 | | | веќе видена

Граѓаните на Скопје на социјалните мрежи објавуваат фотографии од поставените барикади околу црквата Свети Спас и револтирано прашуваат дали денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 433 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ПОСКАПАТ ЦИГАРИТЕ ВО ЕУ Унијата планира да ја зголеми акцизата на 3,6 евра за кутија цигари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: