Поради Полска, ЕУ не се договори за ограничување на цената на руската нафта

Поради Полска, ЕУ не се договори за ограничување на цената на руската нафта Александра Спасеска 29.11.2022 / 08:59 Свет Земјите-членки на ЕУ вчера не успеаја ...
| | веќе видена | слични

„Нема да ја раскажувам содржината на нашите контрамерки. Западот и оние што го поддржуваат мора да бидат подготвени на с ѐ . Ако почнат некаква војна без ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтаа на меѓународните пазари во вторникот паднаа на 82 долари под протисокот од стравувањата дека американската ценрална банка Federal Reserve ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Ограничувањето на цената на руската нафта на Европската унија започна во понеделникот и тоа веќе предизвикува прекин на транспортот – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српската министерка за рударство и енергетика Дубравка Ѓедовиќ на конференцијата на Економскиот форум во Белград истакна дека актуелната енергетска криза е ...
| | веќе видена | слични

Во Босфорот се трупаат цистерни со руска нафта, а Турците не планираат да ги пуштат. Проблемот е во ембаргото за нафта кое ЕУ го стави во сила во понеделникот ...
| | веќе видена | слични

Русија експресно го решава проблемот со западното нафтено ембарго. Имено според пишувањата на новинските агенции, Москва најверојатно веќе изнајмила околу 100 ...
| | веќе видена | слични

До крајот на 2022 година, Москва планира да создаде и лансира механизам со кој на руските компании им се забранува да продаваат нафта на земји кои прифаќаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 665 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 248 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради Полска, ЕУ не се договори за ограничување на цената на руската нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: