Кавга и на седницата на Град Скопје - Како главниот град се најде во оваа состојба?


Скопје под блокада – кулминираше кавгата меѓу приватните превозници и градот Скопје. Километарски колони возила и преполни постојки е денешната слика од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Христијан Мицкоски треба да ја прекине блокадата на Скопје! Неговите директори од ВМРО-ДПМНЕ, членови на Управни одбори во ЈСП и во другите јавни ...
| | веќе видена | слични

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поверојатно е сообрааќајниот хаос во градот предизвикан од блокадите на приватните автобуси да го решава полицијата откако ниту денеска нема договор меѓу ...
| | веќе видена | слични

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
| | веќе видена | слични

Оваа слика е направена на денот на локалните избори лани, пред околу една година. Направена е пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ.На сликата Христијан Мицкоски со ново ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје утре ќе објави јавен повик за приватни автобуски превозници на линиите со број 20 и 22. Единствена разлика, како што информираат од Градот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот градски превоз, го организираат органите на локалната самоуправа, а не приватни бизнисмени, политички партии или други интересни групи. Во случајов, ...
| | веќе видена | слични

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
| | веќе видена | слични

Очаен човек прави очајни чекори, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ по денешната реакција на градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска околу блокадите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 308 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 313 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Ангел Георгиев од партијата Преродба, кој е меѓу тројцата осудени бугарски државјани по вчерашните тензии на граничниот премин Деве Баир, ...
сите 200 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 356 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кавга и на седницата на Град Скопје - Како главниот град се најде во оваа состојба?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: