Кинеските пазари во пад откако избија протести поради новите антиковид заклучувања

Време зa читање: 5 минути Главните берзански индекси на Кина и нејзината валута се тргуваа нагло пониско во понеделникот, бидејќи широко распространетите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италија Новата италијанска влада, предводена од премиерката Џорџа Мелони, ја стави рафинеријата на рускиот нафтен гигант „Лукоил“ во Приоло, Сицилија, под ...
| | веќе видена | слични

Арапскиот капитал длабоко продира на европскиот континент во последните децении. И новата економска криза што ја разјадува Европа им овозможи нови можности на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути На почетокот на оваа недела, цените на нафтата паднаа на најниските нивоа во 2022 година, бидејќи енергетските пазари ги фати паника ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 535 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 451 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинеските пазари во пад откако избија протести поради новите антиковид заклучувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: