Јовановски: Никој не сака да понуди решение, Вечерва ќе биде одлучено дали ќе се прошират блокадите и на други локации


Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, кој денеска присуствуваше за време на продолжението на 19-тата седница на градскиот Совет за советнички ...
| | веќе видена | слични

Се поверојатно е сообрааќајниот хаос во градот предизвикан од блокадите на приватните автобуси да го решава полицијата откако ниту денеска нема договор меѓу ...
| | веќе видена | слични

По блокадите на сообраќајниците во Скопје од приватните превозници, кои си ги бараат парите, денеска се огласија од Град Скопје. Тие информираа дека оспособиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Град Скопје утре ќе објави јавен повик за приватни автобуски превозници на линиите со број 20 и 22. Единствена разлика, како што информираат од Градот, е во ...
| | веќе видена | слични

Паркираните автобуси и блокадите на главниот град веројатно ќе станат секојдневие зашто Град Скопје не отстапува од своите тврди ставови. Иако ...
| | веќе видена | слични

Од кабинетот на градоначалничката Данела Арсовска соопштија дека Град Скопје утре ќе објави јавен повик за избор на приватни превозници за линиите 20 и 22. Во ...
| | веќе видена | слични

Кабинетот на градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска , преку соопштение реагира на дводневната целосна блокада на градот од страна на приватните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 595 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: Никој не сака да понуди решение, Вечерва ќе биде одлучено дали ќе се прошират блокадите и на други локации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: