Мигранти од Сирија најдени во Македонија, возачот на „мерцедесот“ бегал од полицијата

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Криминална група од Виница, составена од тројца млади луѓе и 73-годишен пензионер, се уапсени и добија кривични пријави, откако краделе во куќи во градот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии

На 04.12.2022 во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода С.А.(24) и Р.Р.(26), двајцата од Куманово. Тие се сомничат дека од домот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 291 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 249 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мигранти од Сирија најдени во Македонија, возачот на „мерцедесот“ бегал од полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: