Фабрегас го брани Меси од боксерот Канело (ФОТО)


Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
| | веќе видена | слични

Дидие Дешамп веќе го испиша своето име со златни букви во историјата на француската репрезентација, бидејќи светската титула ја освои и како играч, а пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
| | веќе видена | слични

Аргентина славеше со 2-1 против Австралија и обезбеди четвртфинале на Светското првенство (СП) во Катар. Голманот Емилијано Мартинез ја спаси Аргентина во ...
| | веќе видена | слични

Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство со тесната победа над Австралија од 2:1, натпревар кој ќе остане запаметен по извонредната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот на Австралија Греaм Арнолд по елиминацијата од Аргентина во осминафиналето на Светското првенство не ги кажа своите очекувања за евентуално ...
| | веќе видена | слични

Аргентина ја победи Австралија вечерва осминафиналниот натпревар на Светското првенство во Катар. Средбата на стадионот „Ахмед бин Али“ заврши со резултат 2:1. ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Аргентина ја совлада Австралија со 2:1 во осминафиналето на Светското првенство во Катар . „Гаучосите“ до триумфот стигнаа со головите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 189 | | | веќе видена

Ситуацијата во Газиантеп е страшна, луѓето се очајни, а вториот земјотрес уште повеќе ги налути и исплаши сите Два часа по вториот земјотрес со јачина од 7,5 ...
сите 276 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 156 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фабрегас го брани Меси од боксерот Канело (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: