(ВИДЕО) Марјан Ангелов: Почнавме од нула, на овој рид извадивме вода и втора година успешно произведуваме органска пиперка


2 копии

Марјан и Фросина Ангелови од Лозово, втора година се дел од проектот „Договорно производство на органска пиперка“ во организација на Агротим. Нивното искуство, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Воодушевени сме и горди што нашиот проект #РамкаЗаПомош поттикна размислување и дискусија за одржливата иднина на нашиот матичен регион Југоисточна Европа, а ...
| | веќе видена | слични

Дури 300 компании учествуваа во проектот #РамкаЗаПомош, со кој НЛБ Групацијата бараше одржливи решенија за предизвиците на иднината. Меѓу нив, жирито од прво ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонското иновативно решение за кровни градини Семпервел се претстави на меѓународниот саем Анталија Експо 2022 наменет за иновативни земјоделски технологии ...
| | веќе видена | слични

Останато

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 363 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат 12-месечната војна на Русија.Фирмите и бизнисмените кои ...
сите 418 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 190 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 109 | | | веќе видена

Екс македонскиот амбасадор во Букурешт Благој Зашов му пишува писмо на актуелниот бугарски технички премиер Милков во кое му вели дека веќе не му е драг затоа ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Марјан Ангелов: Почнавме од нула, на овој рид извадивме вода и втора година успешно произведуваме органска пиперка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: