Сите фактури кон приватните автобуски превозници се платени, тврди директорот на ЈСП


Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави директорот на здружението на приватни ...
| | веќе видена | слични

Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај Мавровка и кај Црвен крст, како и на булеварот Илинденска.  На една од критични точки, на влезот ...
| | веќе видена | слични

 Сообраќајниот хаос не тера да интервенираме и кај потешко болни на нивните домашни адреси, дури и со закажувања, вели Д-р Весна Неделковска од Итната ...
| | веќе видена | слични

Приватните автобуски превозници на „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ веќе втор ден протестираат со блокади на три важни сообраќајни точки во Скопје, додека ...
| | веќе видена | слични

Со ризик да ја изгубат поддршката што ја имаат кај граѓаните кои се заложници на недоразбирањата што ги имаат околу исплатите со градоначалничката, приватните ...
| | веќе видена | слични

Новинарката Теодора Цветковска со реакција за блокадите низ Скопје. Прашува како да стаса до болница, бремена во деветти месец, а одговор доби лично од ...
| | веќе видена | слични

Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај Мавровка и кај Црвен крст, како и на булеварот Илинденска. Блокадите ќе останат на постојните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите фактури кон приватните автобуски превозници се платени, тврди директорот на ЈСП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: