По заканите од боксерот, Агуеро застана во одбрана на Меси

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
| | веќе видена | слични

Мексиканскиот боксер Саул Алварез револтиран од тоа што Аргентинецот го имаше фрлено дресот на Мексико на земјата по меѓусебниот натпревар во второто коло од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред неколку дена Канело Алварез му се закани на Лео Меси откако Аргентинецот шутна мексикански дрес во соблекувалната по победата над Мексико, боксерот сега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мексиканскиот боксер, Канело Алварес изминативе денови беше во фокусот на јавноста и тоа откако преку социјалните мрежи му се закани на Лионел Меси дека ќе го ...
| | веќе видена | слични

Снимката на која фудбалерот на Аргентина слави по победата над Мексико во второто коло од групната фаза на Мундијалот (2:0) предизвика бројни реакции на ...
| | веќе видена | слични

Андрес Гвардадо како капитен и еден од најискусните во тимот на Мексико важи за вистинска фудбалска легенда на оваа земја, но судбината посака да не може да им ...
| | веќе видена | слични

Многу бурни реакции во јавноста предизвика ситуацијата со Меси и дресот на Мексико во соблекувалната по натпреварот помеѓу овие две селекции во кои Аргентина ...
| | веќе видена | слични

Аргентина со 2:0 го победи Мексико, дуел по кој капитените на двете селекции, Лионел Меси и Андреас Гвадрадо си ги заменија дресовите. По средбата се појави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 479 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 337 | | | веќе видена

Македонската полиција нема да дозволи да се случи никаков инцидент на 4 февруари, кога во Скопје се одбележува 151 годишнината од раѓањето на револуционерот ...
сите 317 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 455 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските ...
сите 248 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од сопартијци, вечерва ги продолжи средбите со граѓаните на општина Врапчиште. Пред присутните, покрај Ахмети, се ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По заканите од боксерот, Агуеро застана во одбрана на Меси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: