Онишченко тврди дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални


Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
| | веќе видена | слични

Нов скандал ја тресе Агенцијата за национална безбедност, овојпат поврзан со неколку автомобили кои наместо на име на Агенцијата, биле заведени на лични имиња ...
| | веќе видена | слични

Скандал по скандал во АНБ. После државјанството за контроверзниот украински политичар Олександр Онишченко, во Агенцијата за национална безбедност, има нов ...
| | веќе видена | слични

После случајот Олександр Онишченко, нов скандал ја тресе Агенцијата за национална безбедност, овојпат поврзан со неколку автомобили кои наместо на име на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Македонските безбедносни служби подолг временски период се причина за бројни политички кризи во Македонија, рушење на меѓународниот углед, причина се за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието го доби полицискиот извештај за аудио снимката која протече од затворената собраниска комисија додека траеше расправа за државјанството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Онишченко тврди дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: