Цената на нафтата падна под 81 долар, трговците се загрижени поради протестите во Кина

Цените на нафтата паднаа под 81 долар на меѓународните пазари во понеделникот, под притисок од бранот на продажба предизвикан од загриженоста за побарувачката ...
| | веќе видена | слични

До крајот на 2022 година, Москва планира да создаде и лансира механизам со кој на руските компании им се забранува да продаваат нафта на земји кои прифаќаат ...
| | веќе видена | слични

Европските централни банки на двете најголеми европски економии соопштија дека ќе ја вратат рекордната инфлација на главната цел од два отсто. Говорејќи во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нафтените танкери создадоа сообраќаен метеж во близина на брегот на Турција, еден ден откако Западот воведе ограничување на цената на руската нафта, додека ...
| | веќе видена | слични

Во близина на турскиот брег, по стапувањето на сила на ограничувањето на цената на руската нафта што од понеделникот го воведоа Европската унија, седумте ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата денеска пораснаа откако земјите извознички на нафта се согласија да не го зголемуваат производството, а групата од седумте најразвиени земји ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 531 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 205 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на нафтата падна под 81 долар, трговците се загрижени поради протестите во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: