Азески: Бизнисот ги знае информациите неколку месеци однапред, но знаењето не се користи


Кризата ги погоди сите земји, не само регионот, туку и во светот. Секоја на свој начин се обидува да се справува со предизвиците, но она што е многу важно е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Позади нас е иновациски од форум, кој значеше заокружување на маратонскиот хакатон викенд кој го организираше ПРЕДА плус фондацијата ...
| | веќе видена | слични

Американските интернет гиганти отпуштаат илјадници работници. Со отказот, многу од нив ја губат и американската виза. Со тоа, пред се луѓето од Азија се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со цел продлабочување на соработката меѓу бизнис заедницата и универзитетските институции Сојузот на стопански комори на Македонија (ССКМ) потпиша Меморандум ...
| | веќе видена | слични

Изучување на странски јазици oнлајн, совладување на нови ИТ вештини или нешто друго може да ви помогне полесно да најдете работа. Младите денес имаат многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дојде време да се каже збогум на ригидните политики за имиграција и азил“, рече портпаролот за внатрешна политика на владејачката Социјалдемократска партија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како поддршка на економскиот и општествниот развој на земјата, во текот на 2022 година, организацијата Македонија 2025 реализираше низа активности во насока на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската економија со години не може да привлече доволно квалификувани работници, а овој проблем наскоро ќе се влоши со пензионирањето на бејби бум ...
| | веќе видена | слични

„Ни требате“, вака германскиот министер за економија Роберт Хабек регрутира квалификувана работна сила од странство во видеото на англиски на веб-страницата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (08.02.2023) во 19.10 часот завршија сите потребни проверки во врска со денешните пријави ...
сите 142 | | | веќе видена

Малолетно девојче било нападнато во автобус со бројот 57 вчера во Скопје. Според информациите од полицијата, нападнат бил и 32-годишен скопјанец кој се обидел ...
сите 167 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески: Бизнисот ги знае информациите неколку месеци однапред, но знаењето не се користи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: