ВО КРИЗА СМЕ ЦЕЛИ 15 ГОДИНИ Опаѓа конкурентноста на македонските компании, предупредува Азески

„Оваа криза е продолжение од кризата што започна во 2008 година и која, практично, никогаш и не заврши. Сериозно застрашувачки е кога ќе се погледне дека во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Позади нас е иновациски од форум, кој значеше заокружување на маратонскиот хакатон викенд кој го организираше ПРЕДА плус фондацијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со цел продлабочување на соработката меѓу бизнис заедницата и универзитетските институции Сојузот на стопански комори на Македонија (ССКМ) потпиша Меморандум ...
| | веќе видена | слични

Изучување на странски јазици oнлајн, совладување на нови ИТ вештини или нешто друго може да ви помогне полесно да најдете работа. Младите денес имаат многу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како поддршка на економскиот и општествниот развој на земјата, во текот на 2022 година, организацијата Македонија 2025 реализираше низа активности во насока на ...
| | веќе видена | слични

Како изгледа развојот на еден од најамбициозните проекти за е-трговија во регионот? Колку луѓе работат на развој и како се организирани? За netokracija.rs ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути „На македонскиот пазар, децении наназад опстојуваат повеќе словенечки компании или брендови кои им се добро познати на Македонците по ...
| | веќе видена | слични

На третата годишна конференција на Глобалното партнерство за вештачка интелигенција (GPAI), што се одржа во Токио на 21 и 22 ноември, Србија стана членка на ...
| | веќе видена | слични

Факт е дека, по барање од бизнисот, мерки од државата има. Имајќи предвид дека кризата сè уште трае и постојано ги менува формата и содржината, поставувајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 255 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 234 | | | веќе видена

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и авиони со медицинска опрема во Турција и Сирија кои беа погодени од разорните ...
сите 458 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 214 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО КРИЗА СМЕ ЦЕЛИ 15 ГОДИНИ Опаѓа конкурентноста на македонските компании, предупредува Азески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: