Државниот буџет се дополни за уште шест милиони евра – пари на Мијалков

Агенција за управување со одземен имот на Министерството за финансии во буџетот му префрлила 6,14 милиони евра, пишува Фактор. Ова е до сега најголемат сума ...
| | веќе видена | слични

ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО КРИВА ПАЛАНКА Министерството за внатрешни работи информира дека денеска имало дојава за лажна бомба во основно училиште во Крива Паланка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На 17 ноември Агенцијата за управување со одземен имот на Министерството за финансии во буџетот му префрлила 374.638.383 денари, или 6,14 милиони евра, пишува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 492 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 656 | | | веќе видена

Проверки низ казината во главниот град, но и во угостителските објекти спроведоа полициските екипи во текот на вчерашниот ден. Контролите направени во ноќните ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 6 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот буџет се дополни за уште шест милиони евра – пари на Мијалков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: