Иднината без чад е само почеток на мисијата: Иновациите се тука, да не дозволиме скептицизмот да ја уништи шансата за подобрување на јавното здравје

Околу 90 отсто од земјите на ЕУ воведоа диференцијално оданочување бидејќи препознаа дека производите што не го горат тутунот не се исти како цигарите и не ...
| | веќе видена | слични

Превенција со здрава исхрана, лекови за висок крвен притисок, холестерол, добра глукорегулација и физичка активност можат да спречат коронарната артериска ...
| | веќе видена | слични

Ендометриозата е состојба што е карактеристична за жените во репродуктивна возраст и симптомите се намалуваат кога пациентките ќе влезат во менопауза. Таа се ...
| | веќе видена | слични

Пред извесно време беше презентиран мултидисциплинирниот проект „Социјален пристап и прифаќање на намалување на штети преку наука и истражување“ спроведен од ...
| | веќе видена | слични

 ПАП-тестот е процедура која помага во откривањето на рак на грлото на матката и е особено важен бидејќи раната детекција значи подобри шанси за лекување. Но, ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иднината без чад е само почеток на мисијата: Иновациите се тука, да не дозволиме скептицизмот да ја уништи шансата за подобрување на јавното здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: