Паѓаат цените на нафтата, трета недела по ред

Нафтените танкери создадоа сообраќаен метеж во близина на брегот на Турција, еден ден откако Западот воведе ограничување на цената на руската нафта, додека ...
| | веќе видена | слични

Во близина на турскиот брег, по стапувањето на сила на ограничувањето на цената на руската нафта што од понеделникот го воведоа Европската унија, седумте ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на нафтата денеска пораснаа откако земјите извознички на нафта се согласија да не го зголемуваат производството, а групата од седумте најразвиени земји ...
| | веќе видена | слични

Москва подготвува одговор до Западот за воведувањето на руските ограничувања на цената на нафтата, а едно е очигледно – таа одлука нема да ја признае.„Одлуките ...
| | веќе видена | слични

Европската унија конечно се обидува да и зададе навистина болен удар на Русија - целта се резервите на нафта. Но, ЕУ мора да внимава да не си наштети на себе, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ограничувањето на цената на руската нафта кое го одредија западните земји нема да има влијание на офанзивата на Москва во Украина, соопшти денеска Кремљ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес конференција одговорајќи на новинарско прашање дали смета дека новата Декларација на ...
сите 174 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паѓаат цените на нафтата, трета недела по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: