ПОТРОШЕНИ 9,12 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ЕДЕН ДЕН: Нов рекорд на онлајн трошење за Црниот Петок

Време зa читање: 3 минути Онлајн купувачите не дозволија загриженоста за повисоките цени или рецесијата да ги спречи да го создадат рекордниот црн петок. ...
| | веќе видена | слични

Хрватска очекува годинава да ја заврши со солиден раст на БДП, особено ако се споредува со другите земји од ЕУ. Ова според, трговците е позитивно и нема ...
| | веќе видена | слични

Американските потрошувачи потрошиле рекордни 9,12 милијарди долари за време на овогодинешниот „црн петок“ исклучиво на онлајн купување, покажуваат податоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Илјадници Американци ги отворија паричниците за купување преку интернет, а најчесто се купува електротехника и играчки. Овој ден се смета како идеалан за ...
| | веќе видена | слични

„Сајбер понеделник“ е најголемиот ден за он-лајн пазарење во САД и следува веднаш по националниот Ден на благодарноста. Илјадници Американци ги отворија ...
| | веќе видена | слични

Американските граѓани на црниот петок потрошиле рекордни 9,12 милијарди долари за купување преку Интернет, покажуваат пресметките на американскиот ТВ канал ...
| | веќе видена | слични

Р екордни 9,12 милијарди долари потрошиле купувачите во Америка за купување преку Интернет на Црниот петок, објави Adobe, која ја следи продажбата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 478 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 642 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОТРОШЕНИ 9,12 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ЕДЕН ДЕН: Нов рекорд на онлајн трошење за Црниот Петок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: