Скопје е овојпат заробено од самите скопјани!

Денешниот твит на денот: Патот до ЕУ е поплочен со дојави за бомби, мафијашки пресметки, немање основни услови за живот! Патот до ЕУ е поплочен со дојави за ...
| | веќе видена | слични

Една од многуте - итна медицинска помош со вклучени флешери заглавена во скопските блокади. Ова го потенцира еден граѓанн кој објави и фотографија. -Никогаш ...
| | веќе видена | слични

Имаме причина за радост, затоа што Аеродромецот Бобан Илиоски е европски шампион во кик-бокс. Веста на својот инстаграм профил на сподели градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На гости кај градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, денеска беа учениците од основното училиште „Петар Поп Арсов“. Во рамките на наставниот ...
| | веќе видена | слични

Изминативе денови, во градинката „Мајски цвет“ се одржа хуманитарна изложба, во којашто вредните рачиња на дечињата изработија есенски цртежи и беа изложени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 641 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 323 | | | веќе видена

Немам дилема дека Европската Унија е најдобрата можност од оние понудените за иднината на земјата во која растев и во која живеам. Причините за тоа се ...
сите 191 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје е овојпат заробено од самите скопјани!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: