КАКО ПОМИНА АМЕРИКАНЦИТЕ НА ЦРНИОТ ПЕТОК - не ги нападнаа продавниците, туку решија повеќе да нарачуваат онлајн

3 копии

За време на овогодинешниот „црн петок“ американските потрошувачи потрошиле рекордни 9,12 милијарди долари исклучиво на онлајн купување, покажуваат податоците ...
| | веќе видена | слични

Хрватска очекува годинава да ја заврши со солиден раст на БДП, особено ако се споредува со другите земји од ЕУ. Ова според, трговците е позитивно и нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Илјадници Американци ги отворија паричниците за купување преку интернет, а најчесто се купува електротехника и играчки. Овој ден се смета како идеалан за ...
| | веќе видена | слични

„Сајбер понеделник“ е најголемиот ден за он-лајн пазарење во САД и следува веднаш по националниот Ден на благодарноста. Илјадници Американци ги отворија ...
| | веќе видена | слични

Американските граѓани на црниот петок потрошиле рекордни 9,12 милијарди долари за купување преку Интернет, покажуваат пресметките на американскиот ТВ канал ...
| | веќе видена | слични

Р екордни 9,12 милијарди долари потрошиле купувачите во Америка за купување преку Интернет на Црниот петок, објави Adobe, која ја следи продажбата на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Онлајн купувачите не дозволија загриженоста за повисоките цени или рецесијата да ги спречи да го создадат рекордниот црн петок. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 272 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАКО ПОМИНА АМЕРИКАНЦИТЕ НА ЦРНИОТ ПЕТОК - не ги нападнаа продавниците, туку решија повеќе да нарачуваат онлајн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: