ЕСМ почна со приклучување на системот за субвенционирана струја, опозицијата обвинува дека се трошат милиони за увоз


За три дена поевтина струја ќе добиваат училиштата, прехранбениот сектор, јавни претпријатија за водоснабдување но и други субјекти кои се пријавија на повикот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од јануари до ноември АД ЕСМ од сопствени капацитети има произведено 3.373 гигават часови и споредено со истиот период лани тоа е е зголемување од 26 отсто. АД ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕВН објави дека веќе се испраќаат известувања, а и ќе ги исклучуваат од струја сите институции неплаќачи. На списокот се болници, затвори, студентски домови, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните да бидат спокојни зашто електрична и топлинска енергија ќе има до крајот на грејната сезона, без застои и без оптоварување на нивниот буџет. Не треба ...
| | веќе видена | слични

Не ги слушајте паничните изјави од опозицијата и не верувајте секому, струја и парно ќе има до крајот на грејната сезона, изјави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ вечерва соопшти дека вечерва завршиле сервисните и ремонтните активности на генераторот и другата опрема во ТЕЦ Неготино, по што утре во 7.30 наутро ќе ...
| | веќе видена | слични

Работиме посветено преку конретни мерки за да нема зголемување на цената на електричната енергија, псоебно за домаќинствата од почетокот на следната година. Се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 255 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 234 | | | веќе видена

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и авиони со медицинска опрема во Турција и Сирија кои беа погодени од разорните ...
сите 458 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 214 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ почна со приклучување на системот за субвенционирана струја, опозицијата обвинува дека се трошат милиони за увоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: