Трипуновски: Земјоделците се незадоволни од новиот модел на субвенционирање кој го презентираше власта


„Денес сум на средба со земјоделците во општина Крушево, поточно во населеното место Бучин. Од она што сакам да го пренесам и да ги информирам медиумите и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

6 години СДС во земјоделството, 6 години пропаст и разочарани земјоделци. Сега повеќе од било кога порано од државата си заминуваат земјоделците, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За земјоделството во 2023 година се проектирани вкупно 193 милиони евра што е за 45 милиони евра повеќе во однос на Буџетот за 2022 година. Најголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Во поволни временски услови, со доволно висока почвена влага, во изминатите два месецa се одвиваше есенската сеидба во Кичевско. Во општина Кичево со житни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стабилно и зголемено домашно производство на храна со новиот предлог Буџет за земјоделство. Вака претседателот на Владата, Димитар Ковачевски и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Во 2023 година, земјоделците со своите бизнис планови, ќе може да аплицираат за грант од 10.000 евра, најави министерот за земјоделство Љупчо Николовски на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство следната година ќе има за 45 милиони евра повисок буџет од годинашниот и ќе изнесува 193 милиони евра. Само за земјоделската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 189 | | | веќе видена

Ситуацијата во Газиантеп е страшна, луѓето се очајни, а вториот земјотрес уште повеќе ги налути и исплаши сите Два часа по вториот земјотрес со јачина од 7,5 ...
сите 276 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 156 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трипуновски: Земјоделците се незадоволни од новиот модел на субвенционирање кој го презентираше власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: