Интензивни активности во ТС Битола 2 за намалување на ризиците од испади или дефекти

Интензивни активности во ТС Битола 2 за намалување на ризиците од испади или дефекти, соопштија од АД МЕПСО. Проектот за рехабилитација на ТС Битола 2 е со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Вечерва завршуваат сервисните и ремонтните активности на генераторот и на другата опрема во ТЕЦ Неготино, и утре во 7.30ч почнуваат пуштачките активности за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

АД Електрани на Македонија соопшти дека ТЕЦ Неготино од изутринава ќе почне со пуштачки активности за ставање на електраната во функција на производство. – ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во договорот со економскиот оператор кој ги изведуваше работите беше наведен 15 декември како датум за завршување на зафатите. Но, со засилен интензитет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Во насока на искористување на добрите временски услови, деновиве во ТС Битола 2 се вршат засилени ремонтни активности согласно договорот за ревитализација ...
| | веќе видена | слични

Овој проект опфаќа замена на 67 раставувачи на 400 kV и 110 kV напонско ниво,  замена на 114 потпорни изолатори и поставување на 75 мерни трансформатори на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети со неговите соработници и вечерва имаше средба со граѓаните од Тетово, поточно со жителите на шарпланинските села Расадиште, ...
сите 468 | | | веќе видена

И оваа г одина во чест на долгогодишната традиција се одржа црковно-народната манифестација- Богојавление Водици. Се верува дека оној кој ќе го фати ...
сите 411 | | | веќе видена

Утре во 10:45, движењето #СитеЗаМКЦ ќе направи протестна акција пред Советот на Град Скопје во знак на револт за кратењето на буџетот и непрописното менување ...
сите 86 | | | веќе видена

„Ако можеме да помогнеме, ние сме подготвени да го направиме тоа“, изјави холандскиот премиер Марк Руте за холандски RTL. Холандија не поседува борбени тенкови ...
сите 362 | | | веќе видена

Седумдесетгодишен жител на кумановското село Режановце утрово им подлегнал на повредите здобиени откако додека возел велосипед во него удрил возач со автомобил ...
сите 364 | | | веќе видена

Од почетокот на годината се произведени и продадени вкупно 3 390 мегават часови електрична енергија како ноќни вишоци, од кои 1 140 по цена од 103 евра по ...
сите 154 | | | веќе видена

Вистинска зимска идила во месец јануаери. Снегот никако да престане да врне на повисоките места и планини во земјава. Секоја вечер имаме нови врнежи на снег, а ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интензивни активности во ТС Битола 2 за намалување на ризиците од испади или дефекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: