ЕДНА ВЕСТ ГО ОХРАБРИ ЦЕЛИОТ СВЕТ - забавува растот на каматите, Американците први ќе повлечат чекор

Честото зголемување на каматните стапки во изминатиот период беа главниот механизам за ограничување на инфлацијата во светот. Сè поскапите станбени кредити и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ограничувањето на цената на руската нафта до 60 долари за барел, согласно договорот на ЕУ, Г7 и Австралија, денеска стапува во сила, како и ембаргото за увоз ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути На почетокот на оваа недела, цените на нафтата паднаа на најниските нивоа во 2022 година, бидејќи енергетските пазари ги фати паника ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто изјави дека воведувањето на плафон на цената на руската нафта ќе и наштети на европската економија. ...
| | веќе видена | слични

Земјите од Организацијата на земјите извознички на нафта и независните големи производители предводени од Русија познати како групата OPEC+ договорле да го ...
| | веќе видена | слични

Американската економија го зголеми бројот на работници за 263.000 работни места во ноември, пркосејќи им на агресивните активности на Федералните резерви за ...
| | веќе видена | слични

Од ОПЕК + потврдија дека сегашните параметри на договорот ќе останат на сила, односно дека производството на нафта ќе продолжи да биде намалено за два милиони ...
| | веќе видена | слични

Европската унија е се поблиску до одлуката за ограничување на цената на 60 долари за барел. Ограничувањето на цената на руската нафта, од страна на западните ...
| | веќе видена | слични

Русија нема да извезува нафта која подлежи на ограничувањето на нејзината цена коешто го наметнуваат Европската унија и зејите од групата Г7 на кои им се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 534 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 451 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 433 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДНА ВЕСТ ГО ОХРАБРИ ЦЕЛИОТ СВЕТ - забавува растот на каматите, Американците први ќе повлечат чекор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: