За трговците кои промовирале лажни попусти викендов само опомени – ако не ја почитуваат одлуката парични казни

Пазарните инспектори вчера во трговските центри во Скопје извршиле проверки, дали трговците даваат реални попусти по повод “Black Friday”. Во над 30 акциски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И оваа година, dm повторно докажа дека е возможно со шопинг да се направи добро дело! Овој Black Friday, односно како што го нарекуваат од компанијата години ...
| | веќе видена | слични

Некогашната Спајсица, сега угледна модна дизајнерка, Викторија Бекам, не се приклучи на лудилото на црниот петок со својата продавница, а нејзината облека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Црн петок” во Македонија – маркетиншки трик за празни кеси и полни каси. Пазарните инспектори во петокот во моловите во Скопје извршиле проверки, дали ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 502 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 831 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 255 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За трговците кои промовирале лажни попусти викендов само опомени – ако не ја почитуваат одлуката парични казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: