Во понеделник граѓанска иницијатива до Собрание за референдум и стопирање на монополот на ЕВН

Успешно собрани повеќе од 100 потписи за само еден ден (или неколку часа), за поднесената ГРАЃАНСКА ИНИЦИЈАТИВА преку ДИК (Државна изборна комисија) за враќање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Подолг период во јавноста се пласираат соопштенија од нерепрезентативна „Стопанска комора за енергетика“, која пак се претставува како релевантна институција ...
| | веќе видена | слични

Преку референдум да се вра ти електро-дистрибутивната мрежа во државна сопственост, предлага Стопанската комора за енергетика, од каде велат дека нивнот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стопанската комора за енергетика на Македонија иницира референдум за враќање на електродистрибутивната мрежа во државна сопственост, информира претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ја решивме мистеријата дали има бугарска делегација во РСМ - има, коментираше Демерџиев за неговото присуство во живо во Скопје. Тој лично изјави дека ...
сите 545 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 493 | | | веќе видена

Првиот човек на македонската полиција, Оливер Спасовски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека преку VPN е многу тешко, скоро невозможно да се ...
сите 352 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 243 | | | веќе видена

Учтиво, културно, достоинствено. Вака ВМРО-ДПМНЕ ќе го чествува денот на раѓањето на Гоце Делчев, рече Сашо Клековски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 165 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во понеделник граѓанска иницијатива до Собрание за референдум и стопирање на монополот на ЕВН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: