Истрага за разбојништво во Куманово

Основното јавно обвинителство Скопје, (ОЈО) синоќа соопшти дека по спроведена претходна постапка, поднесен е Обвинителен предлог против 33-годишен скопјанец ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, поднесе обвинителен предлог против 33-годишен скопјанец, кој се товари за кривично дело ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Основното јавно обвинителство Струга донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражна постапка за убиство во обид, жител на Велешта застрелан за долг од 2.000 евра Александра Спасеска 28.11.2022 / 13:56 Хроника Основното јавно ...
| | веќе видена | слични

Откако завчера наутро во хамбуршкиот кварт Ајмсбител бил навредуван 30-годишен маж од Македонија, полицијата идентификувала осомничен и против него поднела ...
| | веќе видена | слични

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 647 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вечерва изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, ...
сите 243 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ и само ...
сите 192 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрага за разбојништво во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: