Се поголемата сиромаштија ги турка граѓаните кон брзите кредити

Поради недостиг на работна сила, во последните години се повеќе странци се доселуваат во Хрватска, кои според експертите за неколку децении би можеле да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дојде време да се каже збогум на ригидните политики за имиграција и азил“, рече портпаролот за внатрешна политика на владејачката Социјалдемократска партија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германската економија со години не може да привлече доволно квалификувани работници, а овој проблем наскоро ќе се влоши со пензионирањето на бејби бум ...
| | веќе видена | слични

Бојан Никовски е дипломиран политиколог, во моментот студент на магистерски студии по применета политика на Правниот факултет „Јустинијан први“. Вклучен во ...
| | веќе видена | слични

„Ни требате“, вака германскиот министер за економија Роберт Хабек регрутира квалификувана работна сила од странство во видеото на англиски на веб-страницата на ...
| | веќе видена | слични

Германската влада претстави план со кој пошироко се отвораат вратите за работната сила од земјите надвор од Европската унија, пренесува ДПА. Според нацртот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 341 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

„Кој се грижи за македонскиот Устав и како македонското државно устројство се брани и се заштитува од оние, од кои тоа најмногу се очекува? Притисоците и ...
сите 143 | | | веќе видена

Оваа комбинаторика во Парламентот нема да влијае врз добивање на мнозинство за уставните измени. Позицијата на ВМРО-ДПМНЕ е јасна, иако не ја кажува на тој ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се поголемата сиромаштија ги турка граѓаните кон брзите кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: