(ВИДЕО) Стоилковски: РЕК Битола прави набавка од фирма на директор на ТЕЦ Неготино


„Нема крај на криминалите и сомнителните зделки во електро енергетскиот систем воден од СДС. Ова е договор тежок 632.000 евра со којшто РЕК Битола набавува од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската енергетика предводена од криминалната матрица на СДС го достигнува дното со лаги, рекетирање и енормно осиромашување на граѓаните. Деновиве после ...
| | веќе видена | слични

Деновиве после објавите за криминал и корупција, директорот на РЕК Битола, со заканување се обидува да ја сокрие вистината. Проблемите во енергетскиот систем ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Денес РЕК Битола по којзнае кој пат работи со само еден блок. Три блока докажавте дека не можете да ставите во функција. Ама…, увозот ќе се зголеми. Директорот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Страшно е кога неспособни криминалци и импровизатори се одговорни за сериозни одлуки и процеси, ова денеска преку прес-конференција го истакна Горан Исков од ...
| | веќе видена | слични

Синдикалниот лидер на РЕК Битола наплатил 1,2 милиони евра од тендери, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ Не можеме да им забраниме на фирмите да конкурираат на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на РЕК Битола Пеце Матевски имаше јавна реакција на одржаните прес конференции од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Наместо закани за тужби, Пеце Матевски да се ...
| | веќе видена | слични

По којзнае кој пат ДПМНЕ и градоначалникот Коњановски под плаштот на лицемерието избегнуваат да дадат одговори за наводните злоупотреби на работните позиции на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 358 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 207 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 197 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Стоилковски: РЕК Битола прави набавка од фирма на директор на ТЕЦ Неготино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: