„Засади со љубов“, порака на локалната самоуправа


Покрај улицата „Васко Карангелески“ во општината Аеродром синоќа се одржа нов протест. Активисти и локални граѓани побараа еколошко, одржливо и безбедно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓанската иницијатива „Зелен хуман град“ попладнево одржа протест во знак на револт од најавеното проширување на улицата „Васко Карангелески“ во Општина ...
| | веќе видена | слични

Еко-активисти и граѓани од Општина Аеродром со поддршка на „Зелен хуман град“ денеска најавуваат дека во 17 часот на улицата Васко Карангелески ќе организираат ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива Зелен хуман град (ЗХГ) најавува протест во 17 часот, кој ќе се одржи денес, на 2 декември. Протестот ќе се случи на улицата Васко ...
| | веќе видена | слични

Од Зелен Хуман Град за денеска во 17:00 часот најавија протест кај улицата Васко Карангелески. Тие бараат од Град Скопје итно да го стопира проширувањето на ...
| | веќе видена | слични

Утре во 11 часот 100 нови дрва ќе бидат засадени во Кисела Вода, во паркчето зад зградата Флет Ајрон во рамки на европската регионална иницијатива „Дрво на ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 800 дрвја ќе бидат засадени на 1 декември во повеќе градови во регионот, вклучително и во Скопје , во општина Кисела Вода , во рамките на регионалната ...
| | веќе видена | слични

Во паркот зад зградата „Флет ајрон“ на улицата „Есенинова“ во Кисела Вода, во четврток ќе се засадат 100 платани и јавори заедно со ЈП Паркови и зеленило, а во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вечерва изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, ...
сите 242 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ и само ...
сите 192 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Засади со љубов“, порака на локалната самоуправа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: