166 ГОДИНИ СТАРИОТ ШВАЈЦАРСКИ ФИНАНСИСКИ ГИГАНТ НА КОЛЕНА: Credit Suisse соочен со загуба од 1,6 милијарди долари

Време зa читање: 4 минути Credit Suisse очекува загуба пред оданочување до 1,5 милијарди швајцарски франци (1,58 милијарди долари) во четвртиот квартал, ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на доларот денеска е блиску до најниското ниво во последните 16 недели во однос на кошницата на главни валути, еврото е стабилно, додека јуанот е на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Credit Suisse бара начини да го забрза намалувањето на трошоците бидејќи одливите на клиентите и забавувањето на активноста влијаат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Глобалните плати паднаа во 2022 година за прв пат по глобалната финансиска криза поради зголемените животни трошоци, заканувајќи се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

166 ГОДИНИ СТАРИОТ ШВАЈЦАРСКИ ФИНАНСИСКИ ГИГАНТ НА КОЛЕНА: Credit Suisse соочен со загуба од 1,6 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: