АНАЛИЗА НА „ЕКОНОМИСТ“: Европа се соочува со долготрајна енергетска и геополитичка криза

Време зa читање: 6 минути Ако ги прашате европските пријатели ширум светот што мислат за изгледите на стариот континент, тие честопати одговараат со две ...
| | веќе видена | слични

Со целиот свој сјај и раскош, Светското фудбалско првенство во Катар фрла светло врз разликите што постојат меѓу победниците и губитниците на Блискиот Исток ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комесар за внатрешен пазар Тиери Бретон ја откажал посетата на САД на самитот за тргговија и технологија кој следната седмица треба да се одржи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неодамнешните заеднички воени вежби помеѓу Алжир и Москва во Бехар, во близина на границата со Мароко предизвикуваат загриженост. Русија и Алжир преземаа ...
| | веќе видена | слични

Баснословни цени на гасот, продажба на оружје и трговија во време кога Путин ја уништува Украина и се заканува дека ќе го уништи западното сојузништво се ...
| | веќе видена | слични

Aмбасадорот на Народна Република Кина во текстот за „Нова Македонија“ се осврнува на актуелните предизвици со кои се соочува светот денес. Во моментов нашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНАЛИЗА НА „ЕКОНОМИСТ“: Европа се соочува со долготрајна енергетска и геополитичка криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: