Протест на превозниците - Обвинуваат дека Арсовска ги оставила без леб


Откако не најдоа заеднички јазик со градоначалничката Арсовска, приватните превозници помош побараа од Советот на град Скопје. Координаторите на советничките ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Арсовска дефинитвно нема слух за приватните превозници. Ниту вчерашните блокади ниту најавените за од понеделник не ја предомислија градоначалничата да седне ...
| | веќе видена | слични

Нема враќање назад, изјави денеска градпначалничката на Скопје Данела Арсовска, а нејзината изјава наведува на заклучок дека не е можно решение на проблемот со ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во изјава за Канал 5 вели дека по одлуката на приватните превозници да се прекине јавниот превоз, договорот со нив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поизвесно е дека од понеделник Скопје ќе биде под целосна блокада. Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во изјава за Канал 5 вели дека по одлуката ...
| | веќе видена | слични

Градоналаничката на Град Скопје, Данела Арсовска е во коалиција со СДСМ, а плод на коалицијата е директорот на ЈСП кој е кадар на владејачката партија. Ваков е ...
| | веќе видена | слични

Каде и да пипне опозицијата прави хаос, истакнува владејачкиот СДСМ во денешното соопштение кое подолу го објавуваме во целост: ВМРО-ДПМНЕ која ја предводи ...
| | веќе видена | слични

Данела Арсовска и СДС се во коалиција, Ковачевски потврди имале и средби, плод на коалицијата е директорот на ЈСП кадар на СДС. Димитар Ковачевски јавно призна ...
| | веќе видена | слични

Данела Арсовска и СДС се во коалиција, Ковачевски потврди имале и средби, плод на коалицијата е директорот на ЈСП кадар на СДС, изјави денеска портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 291 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 249 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на превозниците - Обвинуваат дека Арсовска ги оставила без леб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: