ФАНОВИТЕ СО ДРЕСОВИ МАСХА АМИНИ, фудбалерите на Иран ја испејаа химната

Иранскиот тим на Светското првенство одлучи да не го продолжи својот јавен протест, фудбалерите ја пееја националната химна пред нивниот натпревар против Велс, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иранските медиуми отсега ќе имаат рок од 60-минути за да ги поправат наводните дезинформации, соопшти денеска киберцентарот на земјата, пренесува ДПА. Според ...
| | веќе видена | слични

Иранските медиуми отсега ќе имаат рок од 60-минути за да ги поправат информациите кои властите ќе ги прогласат за дезинформации, соопштија денеска властите. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најмалку 448 лица загинаа во задушувањето на протестите во Иран, соопшти денеска невладината организација за човекови права Хјуман рајтс воч. Во овој биланс на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во овој биланс на жртви се вклучени само граѓани кои загинале во репресијата, а нема информации за припадници на безбедносните сили.Од 448 лица чија смрт беше ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 300 луѓе загинаа во Иран од почетокот на протестното движење по смртта на Махса Амини, изјави синоќа генералот на иранската Револуционерна гарда, ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 300 луѓе ги загубија животите во Иран откако избија протести на 16 септември по смртта при полицискиот притвор на 22-годишната Курдска девојка Махса ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Протестите во Иран почнаа по смртта на Махса Амини на 16 септември која почина во притвор каде беше затворена поради кршење на строгиот кодекс за облекување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 350 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 440 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАНОВИТЕ СО ДРЕСОВИ МАСХА АМИНИ, фудбалерите на Иран ја испејаа химната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: