Кроација осигурување воведува поволности за корисниците на обновливи извори на енергија

Во согласност со денешните потреби на корисниците и фокусирајќи се на светските трендови што го диктираат развојот на пазарот, компанијата Кроација осигурување ...
| | веќе видена | слични

Со цел рационално користење  и штедење на електрична енергија, Министерството за правда даде препораки до сите вработени да ги почитуваат мерките , да бидат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од Министерството за правда соопштија дека, следејќи ги препораките на Владата за намалување на потрошувачката за електрична и топлинска енергија, заштедиле 25 ...
| | веќе видена | слични

Здружението МАЦЕФ и Град Скопје спроведоа обуки на тема „Насоки за ефикасно управување на енергијата во домот“, на кои учествуваа претставници од општини од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Министерството за одбрана и Армијата на Република Северна Македонија изминатите два месеци целосно се придржуваат кон мерките за штедење на електрична ...
| | веќе видена | слични
6 копии

-Заштедата е резултат на примена на мерките, не само во централниот објект на Министерството за финансии, туку и во 34-те подрачни одделенија и 17 трезорски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението МАЦЕФ од 30 ноември до 2 декември ќе спроведе обуки на тема „Насоки за ефикасно управување во енергијата во домот“. Oбуките се дел од проектот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 243 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 251 | | | веќе видена

Според Сеизмолошката агенција на САД, земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала ја погодил областа Бафало.Земјотресот бил почувствуван во ...
сите 289 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 156 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кроација осигурување воведува поволности за корисниците на обновливи извори на енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: