Невидена драма – Иран го нокаутира Велс со голови во 99-тата и 101-вата минута (Видео)

Иран го победи Велс со голови во 99-тата и 101-вата минута, односно деветтата и единаесеттата од судиското продолжение на многу драматичен начин. Розбех Чесми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мароко направи вистински подвиг и ги заврши натпреварувањата во групата Ф на Мундијалот во Катар на првото место, откако со 2:1 им го нанесоа третиот пораз на ...
| | веќе видена | слични

Во натпреварот од последното тррето коло од Групата Ф на Светското првенство во Доха, мароканските фудбалери ја совладаа Канада со 2:1 (2:1) и се пласираа во ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската селекција на Мароко ја забележа една од најголемите победи во својата историја и по пауза од 1986 година повторно ќе игра во елиминациона фаза на ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Хрватска не доби пенал поради милиметарски офсајд. Се играше 15. минута кога Караско направи прекршок врз Крамариќ. Во прв момент судијата ...
| | веќе видена | слични

На натпреварот од групата „Ф“ на Светското првенство во Катар помеѓу репрезентациите на Канада и Мароко , поведоа Мароканците уште во четвртата минута со голот ...
| | веќе видена | слични

Англискиот судија Ентони Тејлор досуди пенал за Хрватска против Белгија, но ја преиначи својата одлука, откако ја прифати сугестијата од ВАР собата сам да види ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Мароко уште во третата минута го отвори резултатот против Канада и сега е далеку поблиску до историски пласман во осминафиналето на Светското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невидена драма – Иран го нокаутира Велс со голови во 99-тата и 101-вата минута (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: