Телеком засади 25.000 нови дрвца и собра 12 000 стари мобилни уреди


4 копии

Утре во 11 часот 100 нови дрва ќе бидат засадени во Кисела Вода, во паркчето зад зградата Флет Ајрон во рамки на европската регионална иницијатива „Дрво на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Предизвикот наречен „Замени и засади“ на КБ Прво пензиско друштво , по втор пат го доби својот епилог, овој пат со озеленување на 1 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во организација на „dm дрогерие маркт“, во неделата на 27 ноември, во близина на автопатот Миладиновци-Штип, повеќе од 300 вработени на „dm дрогерие маркт“, ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 800 дрвја ќе бидат засадени на 1 декември во повеќе градови во регионот, вклучително и во Скопје , во општина Кисела Вода , во рамките на регионалната ...
| | веќе видена | слични

Во паркот зад зградата „Флет ајрон“ на улицата „Есенинова“ во Кисела Вода, во четврток ќе се засадат 100 платани и јавори заедно со ЈП Паркови и зеленило, а во ...
| | веќе видена | слични

Во населено место Миладиновци успешно отпочна акција со која се засадени 27.000 садници на простор од 10 хектари, акцијата е поддржана од ДМ Дрогерие Маркт и ...
| | веќе видена | слични

Шумите се нашите бели дробови, нашиот живот, сите ние треба одговорно да се однесуваме, да ги почитуваме и чуваме, објави ресорниот министер за земјоделство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Телеком засади 25.000 нови дрвца и собра 12 000 стари мобилни уреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: