Ѓорческа со нова победа во полуфинале во Ираклион

Калин Ивановски ќе игра најмалку уште еден ден на ИТФ фјучерсот кој се игра во Мадрид, откако денеска ја мина и четвртфиналната пречка наречена Рубио Фиерос. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонски тенисер, Калин Ивановски го совлада Мексиканецот Рубио Фиерос и се пласираше во полуфиналето на фјучрсот во Мадрид. Имено, Ивановски во два сета и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот тенисер Калин Ивановски реди победи на ИТФ турнирот во Мадрид, кој се игра на тврда подлога, за награден фонд од 15.000 долари. Калин, кој е петти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Калин Ивановски продолжува со одличните настапи натурнирот во Мадрид и денес дојде до сигурна победа против Федерико Бондиоли од Италија со 2:0 (6:3, 6:4). На ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот тенисер продолжува успешно во Мадрид откако денеска во осминафиналето со резултат 2:0 во сетови го совлада Федерико Бондиоли од Италија. Калин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорческа со нова победа во полуфинале во Ираклион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: