Врабевски однесе македонски ученици кај наследникот на Цар Борис Трети во Софија

Контроверзниот бугарски бизнисмен Милен Врабевски, кој стои зад отворањето на клубовите ,,Иван Михајлов,, во Битола и Цар Борис Трети во Охрид, македонските ...
| | веќе видена | слични

На 11 декември во Кавадарци ќе биде отворен уште еден приватен бугарски клуб, дознава Плусинфо . Според порталот, третиот бугарски клуб во македонија, покрај ...
| | веќе видена | слични

Невладините организации на Бугарите во Македонија побарале средба со Оливер Вархеји, комесар за соседски прашања и проширување на ЕУ, поради, како што тие ...
| | веќе видена | слични

Невладините организации на македонските Бугари во Македонија побарале средба со комесарот за проширување и соседски прашања на ЕУ, Оливер Вархеји, поради ...
| | веќе видена | слични

Здруженијата на македонските Бугари во земјава побарале средба со еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеји и се пожалиле поради , ...
| | веќе видена | слични

Невладини организации и здруженија на македонските Бугари со писмо бараат средба со еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји поради, ...
| | веќе видена | слични

За раководството на Детското ликовно студио „Св. Кирил и Методиј“, организатори на брендот „Мал битолски Монмартр“, нема ништо спорно во посетата на детските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Два саати патувам од дома до работа, релацијата порано ја поминував за 40тина минути. Разбирам дека сакат да ги наплатат долговите, но не треба цел град да ...
сите 292 | | | веќе видена

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, го поздрави пристигнувањето во Скопје на американскиот експертски тим за борба против корупција и како одговор ...
сите 148 | | | веќе видена

Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
сите 120 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 17 | | | веќе видена

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
сите 11 | | | веќе видена

Австалијскиот репрезентативец Ками Девлин беше во составот на Кенгурите, но на теренот не одигра ниту една минута. Самото присуство на планетарниот собир е ...
сите 143 | | | веќе видена

Утрово вооружени лица со маски извршиле напад врз лице од обезбедувањето на трговскиот центар „Поинт ретаил парк“ и запалиле неколку банкомати во Топанско ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врабевски однесе македонски ученици кај наследникот на Цар Борис Трети во Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: