Си-Ен-Ен: Американско-кинеската чип војна се прелева и во Европа

4 копии
3 копии
4 копии
2 копии

Соединетите држави мора да вложат повеќе напори за да бидат поуспешни во натпреварувањето со Кина, изјави американската министерка за трговија Џина Рејмондо, ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот лидер Шји Џјинпинг во разговор со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, кој е во посета на Кина, ја изразил потребата преку преговори да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Русија и Кина се во финална фаза на заемно отворање сметки на компании за да го заобиколат користењето на т.н. СВИФТ-систем. Ова го изјави рускиот вицепремиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си-Ен-Ен: Американско-кинеската чип војна се прелева и во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: