ПРАВДА СЕ ЈАВИ ЗА БАРЛЕТ ЏАФЕРИ - има положено правосуден испит на 5 февруари 2015 година, тоа стои во евиденционата тетратка


Се огласи и Министерството за правда во врска со случајот Барлет Џафери, син на собранискиот спикер Талат Џафери. Ова следува откако Антикорупционерите на ...
| | веќе видена | слични

Деканот на универзитетот на југоисточна Европа Абдулменаф Беџети на шефот на обвинителството за организиран криминал Ислам Абази му посочува 8 членови на ...
| | веќе видена | слични

Македонски адвокати се мајтапат со партизираното обвинителство за организиран криминал кое го води човекот близок на ДУИ Ислам Абази. Адвокатот Јанаки на свој ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова вели дека можноста за дискреционо постапување во смисла на овозможување предвремено полагање на правосуден испит нема ...
| | веќе видена | слични

Можноста за дискреционо постапување во смисла на овозможување предвремено полагање на правосуден испит нема врска со стотиците случаи за кои зборуваме. Се ...
| | веќе видена | слични

Имал ли дискреционо право министерот за правда да им дозволи на синот на Талат Џафери, Барлет, и на уште 448 студенти да полагаат правосуден испит е правната ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите во јавноста по аферата во која 448 студенти им било дозволено да полагаат правосуден испит без при тоа да имаат завршен факултет. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Два саати патувам од дома до работа, релацијата порано ја поминував за 40тина минути. Разбирам дека сакат да ги наплатат долговите, но не треба цел град да ...
сите 452 | | | веќе видена

Утрово до дел од скопските средни училишта повторно пристигнаа дојави за поставени бомби. Засега до редакцијата на „Фактор“ стигнаа информации дека има дојави ...
сите 304 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 28 | | | веќе видена

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
сите 11 | | | веќе видена

Австалијскиот репрезентативец Ками Девлин беше во составот на Кенгурите, но на теренот не одигра ниту една минута. Самото присуство на планетарниот собир е ...
сите 157 | | | веќе видена

Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
сите 67 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРАВДА СЕ ЈАВИ ЗА БАРЛЕТ ЏАФЕРИ - има положено правосуден испит на 5 февруари 2015 година, тоа стои во евиденционата тетратка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: