Попова Шапка ќе се претвора во реномиран европски ски-центар


Владата на денешната седница го одобри Предлог-проектот за стратешка инвестиција во ски-центарот Попова Шапка. – Станува збор за голем инвестициски проект што ...
| | веќе видена | слични

„Нашите политичари разбраа дека е лесно да се ветува, а оти е уште полесно да не се реализира, затоа што во оваа држава никој не бара одговорност. Сега му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„АД ЕСМ го одвои имотот на фирмата-ќерка ЕЛЕМ Турс со формирање две нови претпријатија, од кои едното ќе го носи името Ски центар Попова Шапка Дооел Тетово, ...
| | веќе видена | слични

На 13 август, на годишнината на Рамковниот договор, во индустриската зона кај Тетово се собраа целиот владин и врвот на ДУИ за да означат почеток на голема ...
| | веќе видена | слични

Стратешкиот инвеститор во ски-центарот Попова Шапка треба да ја почне првата фаза од инвестицијата следната година. Инвестицијата ќе се реализира во 6 ...
| | веќе видена | слични

Подготвена е тендерската документација за инфраструктурниот проект „Воспоставување на интегриран самоодржлив регионален систем за управување со отпад во ...
| | веќе видена | слични

Италијанската фирма „ТехноАлпин“ од Болцано ќе го реновира и ќе стопанисува со ски-центарот Попова Шапка. Владата го прифати предлог проектот за стратешка ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе ја развива Попова Шапка преку стратешки инвеститор. На денешната владина седница предлог проектот за стратешка инвестиција во ски-центарот Попова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 351 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 440 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попова Шапка ќе се претвора во реномиран европски ски-центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: