„Езерџиите“ останаа без најборбениот играч: НБА го казни плејмејкерот на Лејкерс (ВИДЕО)


Екипата на Лос Анџелес Лејкерс нема да може да смета на стартниот плејмејкер за наредните три натпревари во НБА лигата. Имено секогаш енергичниот и пргав, ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот меѓу Милвоки и Лос Анџелес Лејкерс се претвори во вистински НБА спектакл во Висконсин, бидејќи тимот кој фати залет во последно време го потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на Атланта Хокс го совладаа Денвер Нагетс со 117:109 и го прекинаа победничкиот чекор на гостите. На Денвер не му помогна ниту добрата игра на ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Атланта беа подобри од Денвер со 117-109 во натпревар кој го одбележа враќањето на паркетот на Богдан Богдановиќ после седум месеци опоравување. ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на ЛА Лејкерс во највозбудливиот натпревар во НБА лигата што се играше утринава, славеа со 133:129 над Милвоки бакс и тоа како гости. Првата ѕвезда ...
| | веќе видена | слични

Денвер Нагетс оствари уште една рутинска победа над Хјустон Рокетс (120-100) во која Џамал Мареј (26) и Арон Гордон (20) беа најдобри поентери, но одново ...
| | веќе видена | слични

Денвер и Феникс продолжи да редат победи во НБА лигата и рано утрово остварија убедливи победи, пред се благодарение на своите двигатели во играта. Никола ...
| | веќе видена | слични

Џејсон Тејтум е лидер на Бостон веќе неколку сезони по ред, но како што одминува времето, 24-годишната ѕвезда е се подобра и утрово запиша историски бројки во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 352 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Езерџиите“ останаа без најборбениот играч: НБА го казни плејмејкерот на Лејкерс (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: