„Политико“: Европа ја обвинува Америка дека профитира од војната во Украина

Високи европски претставници се бесни на администрацијата на Џо Бајден и сега ги обвинуваат Американците дека профитираат од војната додека земјите од ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Европската унија постигна договор за ограничување на цената на руската нафта, по договорот на Полска, пренесува РИА Новости.Медиумите јавуваат, повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кремљ утрово реагираше на одлуката на ЕУ, Г7 и Австралија за ограничување на цената на руската нафта на 60 долари за барел. Во соопштението се наведува дека ...
| | веќе видена | слични

Полска се согласи со договорот на Европската унија за ограничување на цената на морската нафта од 60 долари за барел за Русија, изјави денеска полскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјите-членки на Г7 и Австралија вчера се договорија за ограничување на цената на руската нафта на 60 долари за барел. Одлуката уследи откако земјите-членки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новото ограничување на цената на руската нафта, што вчера го договорија членките на Европската унија, а денеска го потврдија членките на Г7 и Австралија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија соопшти дека ќе продолжи да наоѓа купувачи за својата нафта, и покрај, како што вели, „опасниот“ обид на западните влади да наметнат ограничувања на ...
| | веќе видена | слични

Русија денеска соопшти дека ќе продолжи да бара купувачи за својата нафта. Русија денеска соопшти дека ќе продолжи да бара купувачи за својата нафта, и покрај, ...
| | веќе видена | слични

Земјите од Г7, како и Австралија, постигнаа консензус во преговорите за одредување на горната цена на руската нафта, која може да се купи без страв од санкции. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 441 | | | веќе видена

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата да договорат суштински работи кои ќе им помогнат на ...
сите 270 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Политико“: Европа ја обвинува Америка дека профитира од војната во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: