Тешко повредена малолетничка откако во нејзиниот тротинет удрило возило

4 копии
5 копии
2 копии

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
| | веќе видена | слични

28-годишен жител на скопското село Арачиново вчеравечер нападнал полицаец пред кафеана во скопската населба Бутел, соопшти полицијата. „На 01.12.2022 во 21.40 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Два саати патувам од дома до работа, релацијата порано ја поминував за 40тина минути. Разбирам дека сакат да ги наплатат долговите, но не треба цел град да ...
сите 452 | | | веќе видена

Утрово до дел од скопските средни училишта повторно пристигнаа дојави за поставени бомби. Засега до редакцијата на „Фактор“ стигнаа информации дека има дојави ...
сите 304 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 28 | | | веќе видена

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
сите 11 | | | веќе видена

Австалијскиот репрезентативец Ками Девлин беше во составот на Кенгурите, но на теренот не одигра ниту една минута. Самото присуство на планетарниот собир е ...
сите 157 | | | веќе видена

Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
сите 67 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повредена малолетничка откако во нејзиниот тротинет удрило возило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: