Роналдо како Јоаким Лев: Си брцна во гаќи, извади чоколатце – и го лапна!


Кристијано Роналдо синоќа успеа да постигне уште еден неверојатен рекорд бидејќи стана првиот фудбалер во историјата кој постигнал гол на дури пет светски ...
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо предизвика вистинска „бура“ со своето контроверзно интервју кое го даде кај Пирс Морган. Роналдо ги критикуваше раководството на клубот, ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо нервозно го напушти воторот полувреме во 65. минута кога беше заменет од селекторот Фернандо Сантош. Можеше да се забележи дека Роналдо не е ...
| | веќе видена | слични

Јужна Кореја беше поразена од Португалија со 2:1, поразот не влијаеше на Португалците кои останаа лидери во групата, но сепак донесе фрустрација кај Кристијано ...
| | веќе видена | слични

Португалија во третото коло од Светското првенство го доживеа првиот пораз, откако со 2:1 загуби од Јужна Кореја. Португалците водеа со 1:0, на полувреме беше ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо нервозно го напушти натпреварот на Португалија со Јужна Кореја на Мундијалот во Катар. Роналдо во текот на второто полувреме беше прв ...
| | веќе видена | слични

Приреди ли Кристијано Роналдо уште едно скандалозно однесување за време на натпреварот со Јужна Кореја на Мундијалот во Катар? Очигледно нервозниот Роналдо во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Англискиот новинар Пирс Морган открива дека Кристијано Роналдо му пратил порака дека се чувствува „слободен како птица“, откако се договорил со Манчестер ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Португалија поведе со 1:0 уште во петтата минута од натпреварот против Јужна Кореја во рамки на последното трето коло во групата Х на Светското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 269 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Не трпам директори кои не плаќале струја, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој додаде дека државата ќе мора да им ги покрие долговите за струја на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо како Јоаким Лев: Си брцна во гаќи, извади чоколатце – и го лапна!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: