Камерунецот кој даде гол за Швајцарија против Камерун и не славеше

Секое Светско првенство носи свои легенди. Еден од нив од овој Мундијал сигурно ќе биде до синоќа анонимниот Костариканец Јелцин Техеда, прав хит денес во ...
| | веќе видена | слични

Таа ги знае сите тајни на најдобрите хрватски фудбалери, светски вицешампиони. Почнала да работи на „куцача“ машина па кога им донеле компјутер мислеле дека ...
| | веќе видена | слични

Во вторник вечер пласман во следна рунда ќе бркаат Англија и Велс. Англичаните се први во група со 4 бода и доволно им е само да не изгубат од соседите со гол ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 440 | | | веќе видена

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата да договорат суштински работи кои ќе им помогнат на ...
сите 270 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камерунецот кој даде гол за Швајцарија против Камерун и не славеше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: