Од недела заладување со врнежи од дожд и снег


11 копии
2 копии

Иако зимата се уште не е започната и истата доаѓа кон средината на овој месец, студот и снегот веќе се присутни во Македонија. Со доаѓањето на месец декември ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Следува период на претежно облачно време со релативно високи утрински температури, најавуваат од УХМР. Во недела ќе има повремени врнежи од дожд и ќе дува ...
| | веќе видена | слични

Метеорологот Славчо Попоски објави временска прогноза за цел декември. Вели дека според најновите анализи кои ги направиле со помош на најпрецизните нумерички ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Во Македонија денеска претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а преку денот ќе биде сончево со умерена облачност. Следните два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 269 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Не трпам директори кои не плаќале струја, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој додаде дека државата ќе мора да им ги покрие долговите за струја на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од недела заладување со врнежи од дожд и снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: