Србија и Хрватска се единствени европски селекции кои во последните 20 години губат од Бразил на СП

Бразил синоќа покажа сила против Србија и победи со 2:0, но ако се погледнат резултатите на петкратниот светски првак со останатите европски селекции, ...
| | веќе видена | слични

Вчера завршија настапите во групната фаза на Светското првенство во Катар, а постигнатите резултати покажуваат дека фудбалот можеби влегува во „нова реалност“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Голманот на германската репрезентација, Мануел Нојер испиша историја на светските првенства, станувајќи голман со највеќе настапи на Мундијалите. Дуелот со ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси синоќа против Полска го утна својот 31-ви пенал во кариерата и потврди дека ударите од 11 метри му се една од послабите страна во играта. ...
| | веќе видена | слични

Пеналот кој Војќех Шченсни му го одбрани на Лионел Меси е главниот потег на вечерта на СП во Катар по првото полувреме на двата меча кои почнаа од 20 часот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 269 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Не трпам директори кои не плаќале струја, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој додаде дека државата ќе мора да им ги покрие долговите за струја на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија и Хрватска се единствени европски селекции кои во последните 20 години губат од Бразил на СП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: