Тренчевска на средба со регионалниот советник за економија и демографија од УНФПА, Мајкл Херман


Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска се сретна со регионалниот советник за економија и демографија од УНФПА од канцеларија во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се обрати на настан по повод 3 Декември, Меѓународниот ден на лицата со попреченост, на кој беше промовирана ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Скандалот со 10 месечното бебе во градинката во Гевгелија, кое се здоби со тешки повреди и гребаници, за време на дневниот престој во градинката, не добива ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, присуствуваше на националното одбележување на Меѓународниот ден на лицата со попреченост – 3 ...
| | веќе видена | слични

Дали се вистинити тврдењата дека, пред одреден период, истите одговорни негувателки во градинката во Гевгелија, кога директорка била актуелната Елизабета ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Ефектите од социјалната реформа што ја спроведува Владата На Република Северна Македонија преку Министерството за труд и социјална политика достапни за младите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска ќе присуствува на отворање на градинката „Поточиња“, како дел од ЈУОДГ „Детелинка“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Родовата еднаквост, антидискриминацијата, лицата без лични документи, антикризните мерки и мерките за зголемување на вработеноста беа главните теми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска денеска оствари средба со новоименуваниот Шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Амбасадорот Килиан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска на средба со регионалниот советник за економија и демографија од УНФПА, Мајкл Херман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: